• אמיר אבו חאטום

תאונות קטלניות


עורך דין תעבורה - תאונות קטלניות
עורך דין תעבורה - תאונות קטלניות

תאונות קטלניות

לצערנו, תאונות דרכים מתרחשות בתדירות גבוהה. עם זאת, קיים הבדל בין תאונת דרכים בה נגרם נזק לרכב בלבד, ואז רוב הסיכויים שהנושא ייסגר בין חברות הביטוח של שני הצדדים, לבין תאונות דרכים בהם נגרם נזק לגוף או לחיי אדם.

תאונות קטלניות הן תאונות בהן נגרמה פגיעה בחיי אדם או נזק חמור לבריאותו. הנהג הפוגע חשוף להגשת כתב אישום נגדו בבית המשפט ולעונש מאסר.


בגין מה ניתן להעמיד?

בתאונות קטלניות שנהרג בהן אדם ניתן להעמיד את הנהג לדין באשמת גרימת מוות ברשלנות או בהריגה, בהתאם לנסיבות המקרה. ישנה חשיבות רבה באם יוגש כתב אישום המיחס לנהג גרם מוות ברשלנות ולבין לייחס לנהג עבירת הריגה, וישנה השפעה משמעותי על הענישה ולכן חשוב להצטייד בעורך דין לתעבורה מומחה ובעל שם, אשר בקיא ברזי החוק ובפסקי הדין השונים, וידע כיצד לייצג את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר.


גרימת מוות ברשלנות לעומת הריגה מבחינת ענישה

במידה והנהג יימצא אשם בגין גרימת מוות ברשלנות, בית המשפט יכול להטיל עליו עונש מאסר הנע בין 6 חודשים ל-3 שנים. לעומת זאת, בגין תאונה קטלנית המוגדרת כהריגה, בית המשפט יכול לפסוק עונש מאסר עד 20 שנה.


עורך דין תעבורה - תאונות קטלניות
עורך דין תעבורה - תאונות קטלניות

ייצוג עורך דין לתעבורה

הגשת אישום בגין הריגה לעומת גרימת מוות ברשלנות נעוצה ביכולת להוכיח את קיומו של יסוד נפשי. תאונה קטלנית בה ניתן להוכיח כי הנהג פעל בחוסר זהירות או תשומת לב ללא כוונה פלילית, יכולה להסתיים בתקופת מאסר קצרה ובמקרים מסוימים גם בהמרה עונש מאסר בפועל למאסר מותנה או במאסר אשר ירוצה בעבודות שירות.

במידה והפרקליטות הגישה כתב אישום בעבירת הריגה, עורך הדין לתיקון כתב האישום לעבירה של גרם מוות ברשלנות בכך שיטען לאי קיום היסוד הנפשי הדרוש להרשעה בעבירת ההריגה. עם זאת, יש לקחת בחשבון את נטייתו של בית המשפט לפסוק בחומרה במקרים של תאונה קטלנית אשר בוצעה כאשר הנהג לא ציית לרמזורים, נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים או היה בתקופת פסילה. בכל אחד מן המקרים הללו קשה להימנע מעונש מאסר בפועל, אך תפקידו של עורך הדין יהיה לנסות לקצר את תקופת המאסר ולהביא את בית המשפט לבחון את נסיבות המקרה במידה והן פועלות לטובת הנאשם.


פנייה לעורך דין לתעבורה

בישראל פועלים לא מעט עורכי דין לתעבורה, אך כשמדובר בתאונות קטלניות אתם חייבים לפנות לעורך דין לתעבורה מומחה ובעל שם, עם ניסיון ותוצאות מוכחות.

עורך הדין צריך להיות קשוב ללקוח, זמין ובעל הבנה רחבה בתחום דיני התעבורה והמשפט הפלילי. כדי להעניק ללקוח את הייצוג הטוב ביותר, עורך הדין צריך לדעת כיצד לבחון זירות תאונות דרכים, איך להסתכל על חומר הראיות ומהו קו ההגנה הטוב ביותר עבור הנאשם.

הניסיון הרב ומידת מומחיותו של עורך הדין, יכולים להיות ההבדל בין ריצוי תקופת מאסר לעבודות שירות או מאסר מותנה ואף הגעה להסדרי טיעון מקלים, באמצעות תיקון כתב האישום מהריגה לגרימת מוות ברשלנות והצגת הנאשם נסיבות מקלות במידה וקיימות.

16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול