• אמיר אבו חאטום

עבירות רכוש


עורך דין פלילי - עבירות רכוש
עורך דין פלילי - עבירות רכוש

עבירות רכוש

עבירות רכוש שייכות לתחום המשפט הפלילי והמשותף לכל סוגי העבירות, זוהי הפגיעה בקניינו או רכושו של אדם.

בית המשפט רואה בחומרה פגיעה בזכויות היסוד של האדם, כולל פגיעה בקניין או רכושו של אדם. עבירות רכוש שייכות לקטגוריה זו, למעט גניבה, שם הפגיעה היא על ידי שלילת זכויותיו של הבעלים. מלבד הפגיעה בזכויות היסוד, יש חשש גם לאלימות שתהווה סכנה לחיי אדם.


מה כלול בעבירות רכוש?

גנבה, פריצה, נזק לרכוש והחזקת רכוש החשוד כגנוב, הן עבירות הרכוש הנפוצות ביותר. חוק העונשין מגדיר אדם גונב באופן הבא:

1. נוטל ונושא דבר הניתן להיגנב, בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע.

2. בהיותו מחזיק כדין דבר הניתן להיגנב, בפקדון או בבעלות חלקית, הוא שולח יד במרמה לשימושו שלו או של אחד שאינו בעל הדבר.

בהמשך מגדיר החוק נושאים נוספים כגון נטילה, גניבה בידי עובד, גניבה מנהל, גניבה בידי מורשה ועבירות שהן מעין גניבה.


ענישה

על פי חוק העונשין, דינו של גונב הוא מאסר עד 3 שנים, אלא אם כן העבירה בוצעה בנסיבות מחמירות. כל מקרה ייבחן לגופו, ובית המשפט רשאי להטיל עונש על הנאשם, בהתאם לנסיבות המקרה. עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן לצפות ליחס מחמיר מצד בית המשפט, ובמיוחד כאשר העבירה בוצעה תוך שימוש באלימות או כאשר יש לנאשם עבר פלילי.


עורך דין פלילי - עבירות רכוש
עורך דין פלילי - עבירות רכוש

הגנת עורך דין פלילי בעבירות רכוש

נעצרתם או זומנתם לחקירה בגין עבירת רכוש? זה הזמן לפנות לעורך דין פלילי ולשכור את שירותיו. עורך הדין ידאג לייצג נאמנה את האינטרסים שלכם ולספק לכם ייעוץ וליווי משפטי לכל אורך הדרך. במקרים בהם יוחלט שלא להגיש כנגדכם כתב אישום, בשל חוסר ראיות או סיבות אחרות, עורך הדין ידע כיצד לפעול לסגירת התיק הפלילי שנפתח, כדי שתוכלו להמשיך בשגרת חייכם.


עבירות רכוש בנסיבות מחמירות

העונשים בגין עבירת רכוש בנסיבות מחמירות עלולים לכלול תקופות מאסר ממושכות ולכן יש לפנות אך ורק לעורך דין פלילי מומחה בתחום ובעל ניסיון. בניית קו הגנה וייצוג הנאשם בערכאות המשפטיות הן רק חלק מתפקידיו של עורך הדין. בנוסף, הוא ילווה אתכם בחקירה במשטרה ויוודא שמכבדים את זכויותיכם, יפעל לקיצור תקופת המאסר באמצעות הגשת ערעור במידת הצורך, או פנייה לוועדות שליש, ובמקרים מסוימים נוכחותו של עורך דין מומחה יכולה לשנות את התמונה כולה ולהפוך את הקערה על פיה.

איך לבחור עורך דין? במקרה של עבירות רכוש, אתם צריכים לצדכם עורך דין מומחה, אך חשוב לא פחות שיהיה זמין עבורכם כדי שיוכל להעניק לכם ייעוץ וליווי בכל אחד מן השלבים, ולהקדיש את הזמן הדרוש להכנת קו ההגנה והובלת הייצוג בבית המשפט.

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול