• אמיר אבו חאטום

עבירות אלימות


עורך דין פלילי - עבירות אלימות
עורך דין פלילי - עבירות אלימות

עבירות אלימות

החוק הישראלי מגדיר שורה ארוכה של עבירות אלימות, הנבדלות זו מזו בדרגת החומרה ובמאפיינים הייחודיים לכל עבירה.

עבירות אלימות כוללות בין היתר: הסתה לאלימות, שוד, תקיפה, תקיפת עובד ציבור, חטיפה, עבירות מין, גרימת מוות ברשלנות, הריגה ורצח.


סיווג עבירות אלימות

עבירות אלימות מסווגות לעבירות קלות וחמורות. חוק העונשין תשל"ז- 1977 מבדיל בין הענישה שיש לפסוק בכל אחד מהמקרים, כאשר בית המשפט יכול להטיל קנס ו/או עונש מאסר מותנה, יכול להגיע למאסר בפועל, כל מקרה לגופו.


אלימות במשפחה

מדובר בנושא כואב ורגיש מבחינת הצדדים המעורבים, ולעתים קרובות הנפגעים הם אנשים מבוגרים או ילדים קטנים. לכן, בית המשפט מתייחס לתיקים של אלימות במשפחה בחומרה רבה. פנייה לעורך דין מומחה יכולה להקל עליכם לאורך שלבי החקירה והדיון בבית המשפט ובמידה ותבחרו לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתחום, הוא יוכל להציע לכם סיוע נוסף וייעוץ אודות פנייה למקלטים, אפשרויות להוצאת צו הרחקה, הדיון יתקיים בדלתיים סגורות לשמירה על פרטיותכם וכאמצעי הגנה.עורך דין פלילי - עבירות אלימות
עורך דין פלילי - עבירות אלימות


עבודתו של עורך דין פלילי בעבירות אלימות

עבירות אלימות משויכות למשפט הפלילי ואם אתם חשודים באחת מן העבירות המוגדרות תחת קטגוריה זו, מהרו לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מומחה.

בבחינת עבירת אלימות בית המשפט לוקח בחשבון את התמונה המלאה, כולל הוכחת כוונה לפגוע, טיב היחסים בין הצדדים, מידת האכזריות, התכנון וכן הלאה. גורמים נוספים אשר משפיעים על החלטת בית המשפט הם מצבו של הנאשם מבחינה נפשית, הנסיבות שהובילו לאירוע, עברו הפלילי, האם נגרם נזק ותוצאות האירוע. רשימה זו היא חלקית בלבד ולכן חובה לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה ובעל ניסיון, כבר בשלבים המוקדמים.

קבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מעורך דין מומחה, יכולה להיטיב את מצבכם באופן משמעותי. עורך הדין צריך להיות בקיא ברזי החוק הפלילי וחוק העונשין, ולראות מהי הדרך הטובה ביותר לבנות את ההגנה במקרה שעומד לפניו.

התביעה מצדה, צריכה להוכיח את יסודות העבירה כאשר תפקידו של עורך דין פלילי המייצג את הנאשם, הוא לנסות לערער יסודות אלו, לבדוק אפשרות להמרת חומרת העבירה באחרת, לטעון לטובת הנאשם בין אם מדובר בהגנה עצמית או בכוונה תחילה ולפעול להשגת עונש מינימלי ככל האפשר.


פנייה לעורך דין כבר בשלבי החקירה

אם אתם מתמודדים עם חקירה פלילית בחשד לביצוע עבירת אלימות, אל תמתינו עם הפנייה לעורך דין לשלבי המשפט, אלא שכרו את שירותיו עוד קודם לכן במהלך החקירה. נוכחות עורך דין פלילי מומחה יכולה למנוע מצבים בעייתיים, עימות עם כוחות החוק והסגרת פרטים או הודאה שעלולים לשמש כנגדכם בבית המשפט.

עורך הדין יוודא שאתם זוכים להליך תקין ובחלק מן המקרים מעורבותו בשלבים הראשונים יכולה למנוע הגשת כתב אישום.

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול