• אמיר אבו חאטום

נהיגה בשכרות

עודכן ב: 19 אפר 2019


עורך דין תעבורה - נהיגה בשכרות
עורך דין תעבורה - נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות


נעצרת בחשד לנהיגה בשכרות ורישיונך נשלל? זה הזמן לפנות לעורך דין לתעבורה.

חזרת מבילוי או מאירוע והתיישבת מאחורי ההגה? כדאי לחשוב פעמיים. הוכח כי אלכוהול משפיע על שיקול הדעת ומאט את מהירות התגובה, ולכן נהיגה במצב כזה מהווה סכנה לשלומך ולשלום הציבור. כמו כן, כדאי שתדע כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול נחשבת לעבירת תעבורה והעונש עליה הוא שלילת רישיון, ובמקרים מסוימים עשויה להוביל למאסר בפועל.


הגדרת נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא כאמור, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, כאשר משקה משכר מוגדר בחוק כמשקה שריכוז האלכוהול בו גבוה מהריכוז שנקבע על ידי שר התחבורה, שר הבריאות וועדת הכלכלה של הכנסת.

על פי פקודת התעבורה, שיכור הוא מי ששתה משקה משכר בעת נהיגה או בעת שהוא ממונה על הרכב, או מי שבגופו מצוי סם מסוכן.

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה בארץ ובמדינות רבות ברחבי העולם, והענישה היא בהתאם. בבואו לבחון את המקרה, בית המשפט מתייחס בחומרה רבה לעבירות המסכנות את שלום הציבור ובטיחותו ולכן פעמים רבות מטיל עונש כבד שישמש גם כגורם הרתעה.


עורך דין תעבורה - נהיגה בשכרות
עורך דין תעבורה - נהיגה בשכרות


עובדות חשובות במקרה של נהיגה בשכרות

● החוק בישראל מתיר לשוטר להורות לך לעצור כדי לבצע בדיקת ינשוף, גם ללא חשד סביר לביצוע עבירה. במילים פשוטות, בדיקת ינשוף יכולה להיות אקראית.

● על פי החוק, במקרה בו הנהג מסרב לעבור בדיקת נשיפה, ייחשב הנהג כאילו ביצע עבירת נהיגה בשכרות.

● השוטר יכול להורות גם על נטילת בדיקת דם או שתן, תוך שמירה מרבית על כבוד האדם, פרטיותו ובריאותו.

● נהיגה תחת השפעת סמים מסוכנים נחשבת גם היא לנהיגה בשכרות.

● נהיגה בשכרות יכולה להוביל לפסילת רישיון לתקופת מינימום של שנתיים ואף יותר מכך אם יש לו עבירות קודמות. עם זאת בית המשפט יכול להורות על פסילה קצרה יותר, במידה והוא רואה לנכון ותוך התחשבות בנסיבות מיוחדות.

● לצד פסילת רישיון יכול בית המשפט להטיל על הנאשם גם קנס, עבודות שירות ואף עונש מאסר.

זוהי אחת הסיבות לכך שאתם צריכים להצטייד בעורך דין לתעבורה מומחה, שידע לייצג את האינטרסים שלכם.


עורך דין לתעבורה

אחת הנקודות שמייחדות את עבירת נהיגה בשכרות על פני עבירות פליליות אחרות, זו העובדה שבמקרים רבים מדובר באדם מן השורה שטעה בשיקול הדעת, ולא בעבריין מסוכן. הרשעה בעבירת תעבורה בגין נהיגה בשכרות, עלולה להוביל לשלילת רישיון לתקופה של שנתיים ומעלה, דבר שיקשה עליכם להסתדר ביומיום ויגרום לכם להיות תלויים באנשים אחרים או בתחבורה ציבורית. עורך הדין יבחן את הראיות, יבדוק האם התנהלות המשטרה הייתה תקינה ויברר האם יש נסיבות מיוחדות שיכולות לשמש לטובתכם בבית המשפט.

בפנייה לייצוג משפטי על ידי עורך דין מומחה לדיני תעבורה, אתם משפרים את הסיכוי לקבלת תוצאות טובות יותר בבית המשפט, בין אם מדובר בעבירה ראשונה או עבירת תעבורה חוזרת.

21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול