• אמיר אבו חאטום

נהיגה במהירות מופרזת


עורך דין לתעבורה - נהיגה במהירות מופרזת
עורך דין לתעבורה - נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לעבירת תנועה נפוצה בישראל וגם לעבירת התנועה בעלת שיעור האכיפה הגבוה ביותר. משטרת התנועה יכולה לאתר ולאכוף נהגים הנוסעים מעל למותר, באמצעים שונים וביניהם מד מהירות לייזר, מד מהירות אלקטרוני, מכשיר הדבורה ומצלמות מהירות הידועות בשם א3', ואלו ישמשו כראיות במידה והתיק יגיע לבית המשפט.


הסכנה בנהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת טומנת בחובה סכנות רבות כגון איבוד שליטה ברכב, מהירות תגובה לקויה, חוסר אבחנה בתמרורים ושלטי תנועה, גרימת נזק לרכבים אחרים וסכנה לחיי אדם. אין מהירות אחידה הנחשבת למהירות מופרזת, אלא זו תלויה בסוג הדרך וכלי הרכב.


ענישה

הענישה לנוהגים במהירות מופרזת תלויה בנסיבות המקרה ובחומרת העבירה. לרשותו של בית המשפט עומד סל עונשים הכולל קנס כספי בסכומים שונים, ואף פסילת רישיון. כמו כן, בפרק השביעי לפקודת התעבורה, מצוין כי "נוהג רכב בדרך קלות ראש, או ברשלנות, או במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור, אף אם היא פחותה מן המהירות המקסימלית שנקבעה", יכול לעמוד לדין מאסר שנתיים או קנס, בשים לב כי בחלק מהעבירות ישנם נקודות אשר עשויות להיזקף לחובת מבציע העבירה.

סנקציות יופעלו גם במקרים בהם הנהג עבר את מספר הנקודות המותר, כאשר מספר נמוך של נקודות יוביל להתחייבות השתתפות בקורס נהיגה מונעת ומספר גבוה של נקודות יוביל לפסילת הרישיון לתקופה מוגדרת.


קיבלתם הודעת תשלום קנס ( דו"ח )???

שוטר שיש לו יסוד סביר להניח כי אדם עבר עבירה תנועה רשאי לתת לאותו אדם הודעת תשלום קנס. על האדם שקיבל את הודעת תשלום הקנס לשלמה תוך 90 ימים.

אם בחר שלא לשלמה יש בפניו 2 אפשרויות:

1. להגיש בקשה לביטול הודעת תשלום הקנס לתובע וזאת תוך 30 ימים מיום קבלת ההודעה על תשלום הקנס.

2. להגיש בקשה להישפט תוך 90 ימים מיום קבלת ההודעה על תשלום הקנס.

אם לא הודיע אדם על רצונו להישפט תתווסף לסכום הקנס המקורי תוספת פיגור .משלא הגיש מקבל הקנס בקשה לביטול או בקשה להישפט במועד ,הרי שהוא יחשב כמי שהורשע בבית המשפט ונגזר עליו לשלם את הקנס הנקוב בהודעת תשלום הקנס.

כאשר אדם שילם את הקנס רואים בו כמי שהודה בעבירה ,הורשע ונשא את עונשו .

במקרה שהתובע דחה את הבקשה לביטול הודעת התשלום ,אותו אדם יכול לבקש תוך 30 מיום קבלת תשובת התובע לבקש להישפט על העבירה.

חומרת העבירה היא המדד באם תקבל דו"ח תנועה, הזמנה למשפט, או כתב אישום בגין עבירות תעבורה חמורות יותר. חומרת העבירה, כמובן, גם תשפיע על חומרת העונש או גובה הקנס שייגזרו.

החלטתם להישפט בבית המשפט? הצעד הראשון הוא לאתר עורך דין לתעבורה מומחה ומוביל בתחומו, שיעניק לכם ייעוץ משפטי וייצוג במידה ותחליטו להתקדם הלאה.


עורך דין לתעבורה - נהיגה מופרזת
עורך דין לתעבורה - נהיגה מופרזת

עורך דין לתעבורה

קיבלתם דוח לנהיגה במהירות מופרזת ודרישה לתשלום קנס? אתם יכולים לבחור האם לשלם את הקנס או לפנות לבית המשפט, אך לא לפני שאתם פונים לעורך דין לתעבורה, שינחה אתכם כיצד לפעול.

קו הפעולה ייבחן לאור הנסיבות המיוחדות בכל מקרה ומקרה, תוך התייחסות לשאלה האם מדובר בעבירה ראשונה של הנהג או שיש לו עבירות קודמות, האם מדובר בנהג ותיק והאם יש נסיבות מקלות כגון מצב חירום.

ניהול התיק על ידי עורך הדין יכולה לסייע להמתקת העונש בכל אחת מן הדרכים הבאות:

● המרת הקנס באזהרה.

● הסדר טיעון.

● קנס בגובה נמוך.

● ביטול פסילת רישיון או קיצור תקופת הפסילה.

במקרים מסוימים ולאחר בחינת הראיות, יחליט עורך הדין לטעון על עצם האשמה ולבקש לביטול את הקנס, למשל במקרים בהם הצילום שנמסר על ידי המשטרה, אינו מראה בבהירות את מספר הרכב, או כשיש סיבה מוצדקת הפוגעת באמינות מכשיר המדידה.

43 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול