• אמיר אבו חאטום

נהיגה בזמן פסילה


עורך דין תעבורה - נהיגה בזמן פסילה
עורך דין תעבורה - נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה

רישיונכם נפסל? הימנעו משימוש ברכב על אף הקושי הכרוך בכך. נתפסתם כאשר אתם נוהגים בתקופת הפסילה? פנו מידית לעורך דין לתעבורה.

בעידן המודרני בו אנו חיים, קשה מאד להסתדר ללא רכב. פסילת רישיון יכולה לגרום לתחושת אובדן עצמאות ולהקשות על חיי היומיום גם במובן הפשוט של הגעה לעבודה וביצוע סידורים פשוטים. למרות הקושי, אין להתפתות לנהוג בתקופה זו גם אם מדובר בנסיעה קצרה או חד פעמית. ניידות סמויות של משטרת התנועה מקיימות מארבים בתדירות גבוהה בכבישי הארץ והסיכוי להיתפס הוא גבוה. כדאי לדעת שנהיגה בזמן פסילה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר בפקודת התעבורה ובית המשפט מתייחס בחומרה רבה לנהגים אשר נתפסו כאשר הם נוהגים בזמן פסילה, ויכול להטיל עונש כבד שישמש כהרתעה לכלל הציבור.


ענישה על פי החוק

פסילת רישיון היא עונש שמטיל בית המשפט במקרים שונים, כולל לאחר ביצוע עבירת תעבורה או כתוצאה מצבירת נקודות רבות.

מלבד הסכנה לשלום הציבור וחיי אדם, נהיגה בזמן פסילה מהווה זלזול והתרסה כנגד מערכת החוק ולכן בית המשפט מתייחס לכך בחומרה. על פי החוק, רשאי בית המשפט להטיל על עבירת נהיגה בזמן פסילה, מאסר עד שלוש שנים או קנס גבוה, ובמקרים מסוימים את שני העונשים גם יחד.


עורך דין תעבורה - נהיגה בזמן פסילה
עורך דין תעבורה - נהיגה בזמן פסילה


רכיבי העבירה על פי פקודת התעבורה

על פי פקודת התעבורה, עבירת נהיגה בזמן פסילה תקפה במידה והתקיימו אחד מארבעת הרכיבים הבאים:

● נפסל מלקבל או להחזיק ברישיון נהיגה.

● נהיגה בניגוד לתנאי הרישיון.

● נהג כשאר הודעה על פסילת רישיון נמסרה לנהג.

● נהיגה בזמן פסילה.

עורך דין מיומן ידע לבחון את התיק בהתאם לארבעת רכיבי החוק, חקיקות נוספות ופסקי דין, כדי להחליט על קו ההגנה הטוב ביותר עבור הנאשם.


ייצוג עורך דין לתעבורה

נהיגה בזמן פסילה היא עבירת תנועה שלצידה עונש מאסר ובית המשפט נוטה לפסוק עונש מאסר בפועל כאשר הוא רואה זאת לנכון ובהתאם לנסיבות המקרה. הטלת עונש מאסר משמשת במקרים אלו לא רק לצורך הרתעה אלא גם כאמצעי אקטיבי להרחקת הנהג מהכבישים, לאחר שזה לא ציית לחוק ולפסילת הרישיון, כפי שנקבע בעבר.

עורך דין לתעבורה יעניק לכם ייעוץ ראשוני ובמידת הצורך ליווי וייצוג בערכאה המשפטית. בשלב הראשון תיקבע פגישת הכרות בין הצדדים, במהלכה יקשיב עורך הדין לתיאור המקרה וישאל אתכם מספר שאלות. לאחר מכן, ייקבע קו הפעולה כאשר כל מקרה נבחן לגופו.

בחלק מן המקרים יפעל עורך הדין לקיצור תקופת המאסר או ישאף להמיר הטלת עונש מאסר בפועל במאסר על תנאי. במקרים מסוימים, ניהול נכון של התיק על ידי עורך דין מומחה יוביל לביטול כתב האישום או לזיכוי. כך או כך, פנייתכם לעורך דין מומחה לדיני תעבורה צריכה להיעשות בהקדם.

16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול